09:02 / E Shtunë, 15 Shkurt 2020

Rikthehet Superliga, Ballkani, Feronikeli e Prishtina ‘zbarkojnë’ sot në fushë

Superliga e Kosovës sot të fillojë përsëri, pas disa muajve pushim do të rikthehet me tri ndeshje në ditën e sotme.

Ballkani, Feronikeli dhe Prishtina janë skuadrat të cilat do të rifillojnë lojën e tyre në kuadër të Superligës.

Ballkani do të luaj në shtëpi kundër Drenicës kurse Ferizaji do të përballet me Feronikelin dhe Prishtina do ta pres në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ skuadrën e Vushtrrisë.

Deri më tani në rënditjen tabelare të Superligës prinë Ballkani me 34 pikë kurse pas tyre rënditet Gjilani me 32 pikë./Indeksonline/.