14:53 / E Enjte, 18 Gusht 2022 / B O

Rikthimi i furishëm i Adelina Berishës, “full” koncertet në Kosovë e Shqipëri

Adelina Berisha është njëra nga këngëtaret që i ka mbijetuar më së gjati estradës shqiptare. Këngëtarja prishtinase ka dy dekada që bën karrierë dhe që vazhdon të jetë në majat e larta.

Vera për të ka qenë e suksesshme dhe me plot mbrëmje muzikore. Hiti “Ma Kadal” ishte nisma e suksesit për Adelinë. Kënga arriti 3.5 milionë klikime në Youtube.

Më pas, Lina fillojë të mbushë sallat e koncertet me mbrëmjet e saj muzikore.

Në kohën kur shumë këngëtarë u ankuan për një verë të “lodhët”, Adelina u rikthye furishëm në koncerte kudo në Kosovë e Shqipëri.