19:11 / E Hënë, 04 Korrik 2022 / LB

Rita Ora tregon barkun e tonifikuar në një paraqitje të mrekullueshme në Paris

Rita Ora dukej e pabesueshme teksa mori pjesë në shfaqjen “Schiaparelli Couture” të koleksionit vjeshtë/dimër 2022-2023 gjatë Javës së Modës në Paris të hënën.

Këngëtarja, 31 vjeçe, shfaqi mesin e saj të tonifikuar teksa veshi një bluzë argjendi pa rripa, me një detaj temine dhe zbukurime me stoli, shkruan DailyMail.

Rita kishte veshur gjithashtu një palë pantallona të bardha, të cilat gjithashtu shfaqnin një zbukurim vezullues diamanti dhe një printim sysh përgjatë këmbës.

Krijuesja e hiteve dukej në humor të mirë teksa mbërriti në spektakël ku shtoi lartësinë me një palë taka të zeza.

Duke mbajtur një çantë argjendi me printim sysh, Rita kompletoi veshjen e saj me byzylykë argjendi dhe një palë vathë të mëdhenj.

Ylli i muzikës i dizajnoi flokët e saj bionde të mjaltit në valë të lirshme për atë ditë.

Kjo paraqitje e Ritës vjen pasi partneri i Ritës, Taika Waititi thuhet se është transferuar në shtëpinë e saj në Londër.

Çifti janë parë në shumë raste në veri të Londrës gjatë javëve të fundit teksa kryejnë detyra dhe blejnë gjëra për shtëpinë.

Kuptohet se Rita, e cila është duke punuar në disa filma dhe “The Voice Australia”, dhe Taika, i cili po planifikon një varg filmash, shpresojnë të kurorëzojnë martesën pasi të kenë përfunduar angazhimet e tyre të punës.

Një burim i tha The Sun: “Është e pazakontë të shohësh Ritën në lagje këto ditë – ajo bleu shtëpinë, por u largua nga vendi pothuajse menjëherë më pas dhe mezi ka kaluar kohë atje”.

“Por ata po blinin gjëra dhe po ngarkonin pako dhe është e qartë se ky do të jetë vendi ku ata e quajnë shtëpi, të paktën për një kohë”, shtoi burimi.

“Ata janë një çift shumë udhëtues, dhe kanë shtëpi në të gjithë vendin, por dukej sikur kjo ishte një lëvizje e përhershme duke parë sjelljen e tyre”, theksoi burimi.

Rita e bleu këtë rezidencë luksoze në vlerë tetë milionë funte në shkurt, duke thënë se e bëri blerjen me ndihmën e një kredie nga banka e Mbretëreshës, ‘Coutts & Co’ – e cila ofron shërbime bankare private dhe menaxhim të pasurisë për individë me vlerë të lartë neto.

Sipas The Mirror, kompania e Ritës, ‘Rora Properties’ bleu pronën, e ndërtuar në stilin Arts and Crafts.

Në gusht, çifti, i cili filloi të takohej në mars 2021 pas takimit në Australi, u tha se po lëviznin aq shpejt në marrëdhënien e tyre sa filluan të diskutonin martesën, tha një burim për New Idea.

Taika më parë ka qenë i martuar me producenten Chelsea Winstanley, por dyshja besohet se janë ndarë në heshtje në vitin 2018.

Dyshja kanë dy vajza: Te Hināhu, dhjetë vjeçe, dhe Matewa Kiritapu, gjashtë vjeçe.