09:27 / E Premte, 27 Janar 2023 / B O

Roma, Zaniolos: Ose shko në Angli, ose rri në shtëpi

Roma i ka dhënë ultimatumin e fundit Nicolo Zaniolos. Ylli romak është i interesuar të largohet në afatin e janarit dhe preferon kalimin tek Milani.

Por, skuadra romake nuk po lejon kalimin e tij tek rivalët e saj në Serie A. Roma është e interesuar të bëj pazar me ndonjë nga skuadrat e Premierligës.

Bournemouth po ofron 35 milionë dhe një përqindje në rishitje.

Friedkins po negociojnë personalisht shitjen e tij dhe në rast se ai nuk përfill rregullat, Zaniolo rrezikon të mos luaj më këtë edicion./Indeksonline/