23:32 / E Shtunë, 21 Nëntor 2020

Ronaldo e mposhtë i vetëm Cagliarin, ja fiton 3 pikë Juventusit

Ekipi I Juventus ka arritur të shënoj fitore me rezultat 2:0 në ndeshjen e javës së tetë në Serie A kundër Cagliarit.

“Zonja e Vjetër” kreu punë qysh në pjesën e parë, transmeton Indeksonline.

Cristiano Ronaldo shënoj dy golat në minutën e 38-të dhe 42-të.

Edhe pse në pjesën e dytë Juventus kishte mundësi ta shënonte golin e tretë por nuk ja doli./Indeksonline/