12:59 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

Rosaku bie nA� radar thyen dyfish shpejtA�sinA�, policia nuk di A�farA� tA� bA�jA� me tA�! (Foto)

NjA� rosak duket se A�shtA� kapur nga radari duke fluturuar dy herA� mA� shpejtA� se shpejtA�sia e lejuar.

NdonA�se kufizimi vlen pA�r automjetet e motorizuara, radari ka kapur edhe kA�tA� rosak.

Kjo ngjarje ka ndodhur nA� KA�niz, nA� ZvicA�ren perA�ndimore dhe ka habitur autoritetet e zonA�s sipas dA�.com, transmeton Indeksonline.

a�?Rosaku po fluturonte me shpejtA�si prej 52 kilometra nA� orA�, nA� njA� fluturim tA� ultA�. Kufizimi nA� kA�tA� zonA� A�shtA� vetA�m prej 30 kilometrasha�?, than zyrtarA�t policor.

Ata gjithashtu postuan njA� imazh tA� shpejtA�sisA� sA� rosakut tA� premten.

Kjo gjithashtu do tA� thotA� se nuk do tA� duhet tA� paguajA� njA� gjobA� ose tA� ndalohet nga policia. /Indeksonline/

A traffic sign in a rural road warning of speed limit of 30 miles per hour and that speed cameras are in operation.