10:51 / E Enjte, 26 Prill 2018 / indeksADMonline

Rrahje në grup në Grabovc, arrestohen të dyshuarit

Një përleshje mes 5 personave ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në fshatin Grabovc të Fushë Kosovës.

Është raportuar se pas një mosmarrëveshje janë rrahur pesë të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, ku tre prej tyre kanë pësuar lëndime trupore të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një thikë e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar dhe rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.