16:22 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Rrëfimi i Shpend Ahmetit për Albin Kurtin: Xhelozia, posti… (Video)

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në një intervistë për mediat e Shqipërisë, në vitin 2015, kishte rrëfyer për themeluesin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurtin. Sipas tij,  Albinin është një njeri tepër inteligjent, tepër i lexueshëm, që ka lexuar tepër shumë dhe ka një histori të sakrificës dhe të vetëmohimit që e ka në jetën e vet.

Sipas tij, Albinin nuk do ta shihni asnjëherë duke pretenduar që ai të jetë njeriu kryesor, apo të thotë se unë insistoj në këtë post apo në atë post, transmeton Indeksonline

“Për atë arsye ai shërben si model pasi asnjëherë nuk ka insistuar të jetë kryetar, më shumë e ka të rëndësishme konceptin që ta shtyej përpara”, u shpreh ai.

Ahmeti thotë se Kurti nuk ka aspak xhelozi ndaj tij.

Më poshtë, intervista e plotë në emisionin “Oktapod” në Vizion Plus.