75 Mall Live Search
22:12 / E Diele, 23 Gusht 2020 / indeksADMonline

Rruga Deçan – Plavë, Haradinaj thotë s’ka buxhet, akuzon Albin Kurtin

Projekti për ndërtimin e rrugës Deçan Plavë e i ndërprerë në gjysmë nga qeveria e Kosovës pas ndërhyrjes së Kishës Serbe dhe Beogradit, për ish-kryeministrin Ramush Haradinaj është vetëm cështje kohe se kur do të rinisin punimet.

Për “Indeks-Intervistë” Haradinaj thotë se është mungesa e buxhetit arsyeja e ndërprerjes së punimeve.

“S’kishim buxhet sepse do të ishte e kryer” – ka deklaruar kryetari i partisë në pushtet.

Ai madje akuzon për këtë ish-kryeministrin Albin Kurti.

“Projekti është i ndërprerë sepse qeveria Kurti ia ka heq buxhetin, fatkeqësisht…” – ka thënë Haradinaj.