19:01 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / OSH

Rudari reagon për incidentin në Podujevë, fajëson Bulliqin dhe Kurtin: “Nxiten e promovuan dhunën dhe vëllavrasjen”

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari ka reaguar për incidentin mes mbështetësve të LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje sot në qytetin e Podujevës.

Rudari ka fajësuar kundër kandidatin e tij nga radhët e LVV-së, Shpejtim Bulliqi dhe kryetarin e këtij subjekti, Albin Kurti, transmeton Indeksonline.

Sipas Rudarit, Kurti dhe Bulliqi ditët e fundit kanë nxitur e promovuar dhunën e vëllavrasjen.

Postimi i plotë:

Nuk i fajësoj qytetarët, të cilët sot reaguan në atë mënyrë duke provokuar incident dhe duke penguar aktivitetin tonë.

Fajin e ka kandidati dhe shefi i tij nga Prishtina, të cilët gjatë gjithë këtyre ditëve nxitën e promovuan dhunë, vëllavrasje dhe bishta të sakicës.

Të tillët përherë dhunën e kishin mjetin e vetëm të veprimit politik, prandaj Llapi ndaj tyre është dhe do të mbetet refuzues.