18:00 / E Hënë, 30 Nëntor 2020 / Ç.Q

Rudari: Zgjedhjet i fitoj Albini, jo Shpejtimi

Kandidati i LDK-së për komunën e Podujevës, Nexhmi Rudari u shprehë zgjedhjet e djeshme i ka fituar Albin Kurti dhe jo Shpejtim Bulliqi.

Ai në Klan Kosova u shprehë se në zgjedhjet e vitit 2021, LDK do të fitoj bindshëm në Podujevë, transmeton Indeksonline.

“Zgjedhjet nuk i ftoi Shpejtimi, por Albini. Do të rrijmë në zyrë aq sa e parasheh nevoja dhe ligji, pasi duhet t’i kryejmë punët ditore që i kemi në shërbim të qytetarëve, sigurisht derisa të certifikohen rezultatet, pasi duhet pritur votat me kusht dhe nga diaspora, të cilat nuk e ndryshojnë rezultatin”

“Më pak se një vit që ka mbetur shkon shpejt, do të punojmë shumë, do të bëjmë analizë ku kemi çaluar dhe t’i përmirësojmë ato dhe në zgjedhjet lokale të 2021 të fitojmë prapë bindshëm”, tha Rudari./Indeksonline/