13:11 / E Martë, 03 Tetor 2017 / indeksADMonline

Rugova ka një kërkesë për Rikallon

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova, i ka bërë thirrje ministrit Nenad Rikalo të dal para Kuvendit dhe ta sqarojë këtë situatë.

“Zoti Rikalo ish fqinjët tuaj kanë ngritur shqetësime ndaj jush, unë kërkoj qe edhe ju ta sqaroni.  Kjo nuk ka të bëjë për ta linçuar një ministër. Por gjithashtu Rikalo ka qenë e rrugës që  ju të lëshnoni rrugë orgnaëve të drejtësisë të bëjnë punën e tyre duke dhënë dorëheqje”, tha Rugova

Më tej, ai ka kërkuar nga kryeminstri Haradinaj të diskutojnë bashkë në Kuvendi, sepse sipas tij tani do të ketë tema më sensitive./AktivPress