08:45 / E Enjte, 08 Dhjetor 2022 / L K

Rusia goditet nga një termet i fuqishëm

Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë të shkallës Rihter goditi rajonin e Kaukazit të Rusisë, raporton EMSC.

Epiqendra u regjistrua në republikën ruse të Dagestanit.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash, ndërsa ende nuk dihen informacione për dëme dhe të lënduar.