09:24 / E Martë, 05 Mars 2024 / AR

Sam Smith trondit në pistën për “Westwood”, vishet si grua

Sam Smith duhet të tregojë një anë të ndryshme të aftësive të tyre performuese kur ata dolën në pistën e Javës së Modës në Paris.

Duke shërbyer si një nga modelet për veshjet e grave Vivienne Westwood, vjeshtë/dimër 2024-2025, Smith modeloi dy veshje, të frymëzuara nga punk, në koleksionin më të fundit të markës ikonë të modës, transmeton Indeksonline.

Në një pamje, Smith ishte i veshur nga maja te këmbët në të gjitha të zeza, duke shfaqur një model të zi me një pallto të zezë të gjatë, pjesërisht të copëtuar. Në fund të pamjes ishin një palë doreza të zeza pa gishta, një çantë e zezë dhe një kapele e zezë si vello të vogël.

Smith mahniti me një xhaketë të kuq, me një fund jeshil me bel të lartë, çorape të kuqe deri tek gjuri dhe një palë taka të larta. Për të përfunduar pamjen, Smith eci me një shkop të madh./Indeksonline/