11:17 / E Enjte, 14 Shkurt 2019

Sami i NATO-s diskuton për rolin e KFOR-it në Kosovë

Samiti i Ministrave të Mbrojtjes në NATO ka nisur punimet.

NË këtë samit do të diskutohet për rolin e KFOR-it në Kosovë dhe në tërë rajonin.

Kështu ka deklaruar, sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg në hapjen e sesionit.

 “Do të diskutojmë për KFOR-in që ka rol të rëndësishëm në stabilitetin jo vetëm të Kosovës por edhe të tërë rajonit”, ka deklaruar Stoltenberg.

Ai tha se do të diskutojnë edhe për raportin me FSK-në.