75 Mall Live Search
14:25 / E Diele, 16 Qershor 2024 / LB

Samiti në Zvicër, Begaj kërkon njohjen e Kosovës nga Moldavia

President i Shqipërisë Bajram Begaj, është takuar me presidenten e Moldavisë, Maia Sandu.

Takimi është realizuar në kuadër të Samitin për Ukrainën, që po mbahet në Zvicër.

Begaj i kërkoi homologes së tij njohjen e Kosovës nga Moldavia.

“Kam kërkuar rishqyrtim për njohjen dhe mbështetjen e Kosovës për anëtarësimin e saj ndërkombëtar. Mirënjohës për kontributin e Moldavisë në KFOR”, tha Begaj.