11:28 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Sekretet e të kaluarës që rrezikojnë të ndajnë çiftin mbretëror

Pas takimit, ndonëse në mënyrë informale, me mbretëreshën, mediat raportuan kohë më parë se princi Harry dhe aktorja Meghan Markle pritet të jetojnë të dy në Londër prej muajit nëntor.

Image result for harry and meghan

E gjitha kjo dukej si një ëndërr e bukur e realizuar për dy të dashuruarit, por dalja e disa sekreteve nga e kaluara duket se ka sjell një tërmet të vërtetë, të paktën në media dhe opinionin publik.

Me sa duket, paraardhësi i princit Harry, mbreti Henri VIII, i cili sundoi Britaninë në vitet 1509-1547, ka urdhëruar ekzekutimin e stërgjyshit të largët të Meghan, lordit Hussey, Baroni I i Sleaford.

Related image

Ekspertët thonë që lordi Hussey ishte lajmëtar diplomatik i mbretit, si dhe shambellan i vajzës së tij, princeshës Meri. Megjithatë, lordi u shpall tradhtar (nuk dihet arsyeja), dhe mbreti Henri VIII urdhëroi ekzekutimin e lordit fatkeq me prerje koke.

Megjithatë, çdo gjë do të mbretet në të kaluarën, pasi familja mbretërore e princit Harry ka bërë paqe me familjen fisnike të Meghan dhe kjo dashuri e dy të rinjve ka qenë vula e pajtimit!