16:30 / E Mërkurë, 10 Gusht 2022 / AR

Serena Williams flet për dasmën e Harry-t dhe Meghan-it

Serena Williams kishte kaluar orë të tëra në parukeri për martesën e princit britanik Harry dhe gruas së tij Meghan.

Ylli i tenisit dhe shoqja e mirë e Meghan vendosi që të bënte një paraqitje mbretërore, transmeton Indeksonline.

“Mendova: një martesë mbretërore? Gjithsesi do të vesh bisht”, tha Serena për Vogue. Tre gra kaluan gjithë natën duke punuar në flokët e yllit të tenisit.

“Isha shumë i lodhur. Mendova se thjesht do të fle. Kështu u shtriva dhe ato gërshetuan deri në mëngjes. Ishte një proces shumë i gjatë, por ia vlente plotësisht.”

Serena dhe Meghan janë mike që nga viti 2014. Ato u takuan gjatë një ndeshje futbolli bamirësie.

Serena tashmë ka folur me entuziazëm për martesën e vitit 2018. “Më pëlqeu që kishte kaq shumë aspekte kulturore afrikano-amerikane në dasmë. Isha shumë e lumtur që Meghan donte ta përfshinte këtë”, tha ajo më herët gjatë një konference për shtyp./Indeksonline/