08:50 / E Shtunë, 06 Qershor 2020

Serena Williams reagon pas largimit të burrit nga bordi i Reddit

Serena Williams është një grua krenare.

Teniserja 38-vjeçare ndau reagimi për largimin e burrit Alexis Ohanian nga bordi i Reddit.

Alexis njoftoi vendimin e tij për t’u larguar nga bordi më herët, duke thënë, “Unë kam dhënë dorëheqjen si anëtar i bordit të Reddit, unë u kam kërkuar atyre që të mbushin vendin tim me një kandidat me ngjyrë, dhe unë do të përdor përfitimet e ardhshme në aksionet e mia Reddit për t’i shërbyer komunitetit me ngjyrë kryesisht për të luftuar urrejtjen racore, dhe unë do të filloj me një premtim prej 1 milion dollarë për Colin Kaepernick’s “Knoë Your Camp”

Alexis shprehu sesi vendimi i tij bazohet në atë që vajza e tij dhe Serena, Olimpia do të pyeste se çfarë bëri ai për të luftuar padrejtësinë racore.

Serena shkroi në Tëitter më vonë, duke thënë se Olimpia do të jetë krenare për babanë e saj.

“Të kesh pikëpamje të shumëllojshme për çdo bord është e rëndësishme. Aq krenar për ty Aleksis, ” shkroi Serena. “Unë e di që Olimpia do të jetë gjithashtu”./Indeksonline/

Mos i humb