11:09 / E Hënë, 28 Shtator 2020

Shakaja e Richard Grenellit bëhet realitet!

Nisi si një “shaka” e emisarit amerikan Richard Grenell për emërimin e Liqenit të Ujmanit në liqeni “Trump” kur pala kosovare dhe ajo serbe nuk po pajtoheshin.

Por si “shaka” nuk e mori kryeministri Avdullah Hoti.

Pas postimit në facebook ditë më parë edhe sot gjatë një konference shtypi , kryeministri Hoti e ka mbrojtur idenë e ndryshimit të emrit të Liqenit të Ujmanit për siç është shprehur, “respekt” ndaj presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Shiko videon e mëposhtme!