21:58 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / V R

Shaqir Cervadiku lanson këngën “Dy Adema dy”

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Shaqir Cervadiku ka sjellur një këngë të re në prag të festës së 28 nëntorit.

Kënga e re e artistit erdhi e bashkangjitur edhe me videoklipi i cili tashmë është publikuar në kanalin Youtube.

Kënga e re mban titullin “Dy Adema dy”  dhe vjen me tekst nga Lebit Murtishi, muzika Kolë Susaj, orkestrimi Ethno Music, ndërsa videoklipi nga Red Media.

Më poshtë mund të ndiqini këngën bashkë me videoklip./Indeksonline/