09:12 / E Diele, 15 Tetor 2017 / indeksADMonline

Sharapova mposht Sabalenka-n

Tenistja ruse, Maria Sharapova ka fituar finalen e Tianjin Open.

Ajo ka mposhtur bjellorusen Aryna Sabalenka 1:0 me sete, 7-5 dhe 7-6, raporton Sky Sports, përcjellë Klan Kosova.

Ky është titulli i parë në ËTA – Federatën e Tenisiti të Grave, që prej kur u rikthye të luajë, pas përjashtimit që i ishte bërë për përdorim të substancave të ndaluara.