21:36 / E Hënë, 01 Qershor 2020

Shawn Mendes dhe Camila Cabello marrin pjesë në protestën paqësore në Miami

Shawn Mendes dhe Camila Cabello kanë marrë pjesë në një protestë paqësore gjatë fundjavës në Miami, Fla.

Cifti dolën në rrugët e qytetit bregdetar për të ecur në mbështetje të “Black Lives Matter” dhe për të folur rreth padrejtësive racore, pas vrasjes së George Floyd në Minesota javën e kaluar nga katër oficerë policie.

Shaën dhe Camila u vërejtën duke mbajtur pankarta, e ku të gjithë ndërsa mbanin maska ​​për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

“Nuk do të ishte një ngjarje në Miami pa disa të famshëm. Ja Camila Cabello dhe Shawn Mendes në turmë”, tha Bianca Padró Ocasio , një reporter nga Miami Herald./Indeksonline/

Mos i humb