20:37 / E Hënë, 26 Tetor 2020

SHBA konfirmon 63.195 raste të reja dhe 380 viktima nga koronavirusi

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) regjistroi sot 63.195 raste të reja të koronavirusit dhe 380 vdekje nga sëmundja infektive në Shtetet e Bashkuara.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 8.617.022, raporton Reuters. Sipas CDC, numri i përgjithshëm i viktimave u rrit në 224.601.