21:01 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Shengyl Ismaili vjen me fotografi të re! Sa bukur duket aktorja e njohur (Foto)

Shengyl Ismaili është aktorja e njohur e teatrit por edhe e shumë filmave dhe komedive shqiptare.

Ajo së fundi ka postuar një fotografi në llogarinë e saj në “Facebook” ku edhe njëherë na e rikujton sa me stil dhe e bukur është.

Image result for shengyl ismajli biografia

Shengyli ka korrur shumë sukses me shfaqjet në teatër prej ku po mbledh shumë audiencë kurse nga shfaqjet më të suksesshme mund të konsiderohen edhe  shfaqjet “Rruga e botës së lirë”, “një shfaqje teatri me 4 aktorë…”,  “Dashuri në kohë lufte” dhe shumë të tjera.

Kurse për këtë vit shfaqja më e suksesshme është “Bordell Balkan” ku aktorja luajti rolin e Esmës, shkruan Indeksonline.

Image result for shengyl ismajli biografia

Por aktorja në publikun e gjerë është bërë e njohur me rolin e “Mafisë” në shoun televizivë “Përrallë me tupan”.

Image result for shengyl ismajli biografia

Ndryshe, Shengyli është edhe nëna e aktorit të filmit “Shok”, Lumit./Indeksonline/