09:34 / E Mërkurë, 06 Qershor 2018

Shenjat paralajmëruese që zemra juaj nuk punon siç duhet

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve rreth 610,000 njerëz vdesin nga problemet e zemrës çdo vit në SHBA.

Ka shumë shenja dhe paralajmërime që na informojnë për problemet e zemrës që ne duhet të jemi më shumë se të vetëdijshëm, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

1. Dhimbje që përhapet në krah

2. Kollitja që nuk do të lë

 3. Këmbët e fryrë

4. Mungesa e oreksit dhe ndjenjë të përzier

5. Nivelet ekstreme dhe të pazakonshme të ankthit

 6. Humbja e ndërgjegjes ose e zbehjes

7. Lëkura juaj bëhet më e zbehtë

 

Temat: