21:56 / E Enjte, 14 Mars 2019

Shenjat që keni infeksionin shytave

Shytat janë infeksione ngjitëse që ndikon direkt në gjëndrat e pështymës.

Ky infeksion përhapet përmes frymëmarrjes, kontaktit me pështymë dhe sekrecionet respiratore, transmeton Indeksonline.

Janë gjashtë shenjat që tregojnë se ju vuani nga ky infeksion:

Ethet
Lodhje
Humbje e oreksit
Dhimbje e muskujve
Goja e thate
Dhimbje koke

Nëse keni këto simptoma konsultohuni me mjekun./Indeksonline/