75 Mall Live Search
12:38 / E Martë, 03 Tetor 2017 / indeksADMonline

Sherifi: Nuk është detyrë e Haradinajt të merret me akuzat ndaj Rikallos

Deputeti i NISMA-së, Bilall Sherifi ka deklaruar se nuk është detyrë e kryeminstir Ramush Haradinaj të merret me situatën e ministrit Rikalos.

“Ajo që dua të them është se kemi dy situata , situata para denoncimeve për të cilën kryeminstri ka kryer detyrën e tij për ta sqaruar gjendjen, tan kemi një situatë në momentin kur banorët kanë filluar akuzat, unë tani  do të shqetësohesha nëse këtu do të ndërhynte kryemistnri, pasi nuk është  punë tij, kjo është punë e organeve të drejtësisë”, tha Sherifi.

“Ky parlament ka një detyrë që të rrespeketohen rregullat kushtetuese dhe ligjore, nëse një minister i dënuar qëndron këtu, Qeveri mban një kosto politike prandaj mos u bëni merak,  krimet nuk kanë afat skandence mos ta shëndrrojmë parlamentit ne gjykate”, tha ai./AktivPress