22:23 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Sherr mes shqiptarëve në Francë, njëri plagoset rëndë me thikë

Një shqiptar është plagosur gjashtë herë më thikë në Montpellier në Francës.

Sipas mediave vendase, policia arrestoi autorin e krimit, i cili raportohet se është po shqiptar, emigrant 16-vjeçar.

Nuk bëhet me dije as identiteti i të plagosurit, që është shtruar në spital, dhe as i autorit të arrestuar tashmë.

Shkaku i këtij konflikti që degjeneroi më përdorimin e thikës është i paqartë, shkruan lapsi.al.