20:56 / E Enjte, 12 Korrik 2018 / indeksADMonline

Sherr për 40 lekë, plas grushti mes fatorinos dhe invalidit në urbanin shqiptar [Video]

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur ditën e sotme në urbanin e Paskuqanit, ku një fatorino ka goditur një qytetar, duke çuar kështu në një përplasje mes të dyve.

Sipas dëshmitarëve për JOQ.al, dyshohet se qytetari ishte pajisur me një librezë invalidite, që sipas fatorinos rezultonte të ishte fallso.

Ai nuk e ka pranuar atë dhe i kërkuar qytetarit të paguajë 40 lekëshin dhe duket se ai nuk ka pranuar t’ia japë. Në pamjet e siguruara nga JOQ.al shihet konfronmi mes të dyve, nga ku nukmundojnë as të sharat.

Vlen për t’u përmendur se Autorite i Transport Publik ka vëshrësuar procedurat, duke bërë që të ketë më shumë stres për fatorinot dhe angari për qytetarët.

Video:

Sherr për 40 lekë, plas grushti mes fatorinos dhe invalidit në urbanin e Paskuqanit on Vidnews.