13:00 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Sheshel: Vendimi për Mlladiqin, i padrejtë dhe politik

Kryetari i subjektit politik në Serbi, SRS, Vojsllav Sheshel e ka komentuar vendimin e Gjykatës së Hagës për burgim të përjetshëm ndaj Ratko Mlladiq, të cilin e ka cilësuar si vendim politik.

“Vendimi është politik dhe ishte i drejtuar kundër qytetarëve serbë të cilët morën pjesë në luftë. Ky vendim është kundër Serbisë, veçanërisht kundër Republika Sërpskës”, ka thënë Sheshel për TvPink.

Kujtojmë se edhe Sheshel ka qenë i akuzuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte, por që më pas është liruar pasi nuk ka pasur prova mbi pikat e aktakuzës së ngritur ndaj tij. /Indeksonline/