20:21 / E Mërkurë, 29 Gusht 2018 / indeksADMonline

Shikoni se si kjo grua vjedhë një veturë, gjithçka filmon kamera (Pamje)

Një grua e dyshuar është filmuar nga kamerat e sigurisë në Arabinë Saudite duke vjedhur një automjet, dy muaj pasi gratë në vend u lejuan të drejtojnë makinat.

Videoja është filmuar në Al Dammam të Arabisë Saudite dhe tregon një grua që hap derën e automjetit të kuq të pambikëqyrur duke e nxjerrë nga parkingu dhe nisë të lëvizë në rrugë.

Ajo vjen vetëm dy muaj pasi Mbretëria më në fund lejoi gratë të vozisnin, duke i dhënë fund ndalimit të vetëm në botë për shoferet femra.

Klipi tregon një makinë të bardhë duke pritur pranë parkimit në qytetin bregdetar.

Një grua zbret nga pjesa e prapme e makinës së bardhë për të qëndruar disa sekonda në rrugë dhe më pas futen në mjetin tjetër.

Sipas Stepfeed, pamjet kanë ndarë mendimin në Arabinë Saudite ku disa hedhin dyshime mbi origjinalitetin e saj. Disa e akuzuan atë për vjedhjen e automjetit, ndërsa të tjerë sugjeruan se mund të ketë qenë vetëm një shaka.