23:10 / E Diele, 27 Shtator 2020

Shkëlqeu kundër Villarreal, Ansu Fati nuk zgjidhet më i miri për arsye të çuditshme

Ansu Fati shënoi dy gola në ndeshjen që Barcelona e fitoi 4-0 kundër Villarreal në Camp Nou.

Por talenti i Barcës nuk u zgjodh zyrtarisht lojtari më i mirë në ndeshje për një arsye të cuditshme.

Lojtarin më të mirë e sponzorizon një kompani e birrës (Budëeiser) dhe Fati është i mitur.

Rregullat në Spanjë nuk lejojnë që një i moshës së mitur të promovoj pijet alkoolike. /IndeksOnline/