08:32 / E Martë, 26 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Shkoi për probleme kardiovaskulare, por mjekët i nxorën nga barku 150 thonj, vida dhe një kabllo! (Video)

Ekzaminimi me X-ray në barkun e pacientit tregoi se objekte të huaja mund të shkaktojë dëmtimin e mureve të stomakut dhe prandaj kirurgët të rekomandojë kirurgji të menjëhershme nën anestezi të përgjithshme

Nga stomaku i pensionistes nga Rusia, kirurgët nxorën mbi 150 thonj, vida dhe kabllo!.

Gruaja 74 vjeçare u soll në spital me një problem krejtësisht të ndryshme (kardio-vaskulare), por ekzaminimi i mëtejshëm zbuloi probleme krejtësisht tjera.

Doktorët thonë se tani gjendja e pacientes është stabile nën kujdesin mjekësor. /Indeksonline/