09:45 / E Martë, 17 Prill 2018

Shokohet bota e tenisit, 21-vjeA�ari gati sa nuk e rrahA� gjyqtarin (Video)

Tenisti i 51 botA�ror Jarde Donaldson ka befasuar tA� gjithA� tifozA�t e kA�tij sporti.

21-vjeA�ari u mposht nga tenisti spanjoll, Albert Ramos 2 me 0 nA� sete (6-3 dhe 6-3), nA� turneun a�?Monte Carloa�?, transmeton IndeksOnline.

NA� setin e dytA�, amerikani shprehu paknaqA�sitA� te gjyqtari francez, Arnaut Gabas. Ai ishte i zemA�ruar, pasi i tregonte gjyqtarit se topi kishte kaluar vijA�n, ndA�rsa ky i fundit ia dha pikA�t spanjollit.

Pas fundit tA� ndeshjes, Donaldson i kA�rkoi falje kundA�rshtarit dhe tifozA�ve pA�r sjelljen e tij nA� fushA�, por nuk pranoi tA� shtrA�ngonte dorA�n me Gabasin./IndeksOnline/