09:21 / E Enjte, 06 Dhjetor 2018

Shpërthen në lot pasi merr 30 vjet burg për vrasjen e gjashtë personave në një aksident, ndër ta edhe motrën e saj

Një 26 vjeçare ka shpërthyer në lot gjatë seancës në Gjykatë kur iu kumtua se asaj i janë dhënë 30 vite heqje lirie.

“Kam lutur zoti çdo ditë që personave që e kanë pësuar nga ky aksident të gjejnë paqe” kishte thënë Olivia Carolee Culbreath para gjykatës në Kaliforni.

Culbreath's red Camaro had collided with the Ford Explorer being driven by Gregorio Mejia-Martinez and carrying his family, killing the four people in the SUV

Ngjarja kishte ndodhur në shkurt të vitit 2014, kur Culbreath ishte e dehur dhe po voziste 100 kilometra në orë, në një rrugë që nuk duhej të kaloheshin 40 km të tillë. Si pasojë e aksidentit e lënduar kishte mbetur ajo vetë kurse kanë vdekur gjashtë persona duke përfshirë edhe motrën e saj.

“Dua që njerëzit të din që do të kisha vdekur në vend të tyre miliona herë” ka thënë ajo.

 The crash also included Joel Cortez's Ford Freestyle, though he himself would survive the wreck

Ajo kishte thënë se do ta dënoj vetën e saj çdo ditë tjetër të jetës.

“Unë kam gabuar dhe për këtë duhet të marr përgjegjësi” ka përfunduar ajo./Indeksonline/