14:04 / E Shtunë, 04 Korrik 2020 / indeksADMonline

Shpëtoni këtë verë nga celuliti, ky është serumi bio që e tret menjëherë

Një ndër problemet më të zakonshme të lëkures është celuliti.

Celuliti shfaqet pavarësisht moshës apo peshës së trupit dhe më së shumti tek gratë. Sipas studimeve ai vjen si faktore i yndyrnave në trupin e njeriut dhe çekuilibrimit në indin lidhes.

Pervec konsumimit te ujit , dietes së shendetshme dhe aktivitetit fizik , arma më e forte per te reduktuar celulitin janë masazhet.

Më poshtë do të lexoni masazhin me mjaltë i cili e bën lëkurën më të fortë.

Kjo ndodh për shkak se mjalti thith toksinat dhe i nxjerr nga trupi, përmirëson rrjedhen e gjakut dhe nyjet limfatike gjithashtu, gje e cila çon ne reduktim te celulitit.

Merrni vaj esencial për masazh (si livandoje, nenexhiku, limoni dhe portokalli)dhe mjaltë organik.

Per çdo luge çaji mjalte shtoni 5 pika vaj duke krijuar nje sasi te pershtatshme per te lyer zonën problematike. Aplikojeni n trup duke e masazhuar ne menyrë rrethore dhe fort per 15-20 minuta.

Nëse nuk e beni dot vete, kerkoni ndihmen e dikujt tjeter.

Ne fillim shpelajeni trupin me uje te vakët e më pas me të ftohtë dhe pas kesaj aplikoni krem hidratues ose vaj ulliri. Keshillohet te perdoret si procedure cdo 15 ditë dhe rezultati do te jetë fantastik.