15:08 / E Martë, 12 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Shqetësohen serbët: Të jashtëzakonshme temperaturat e pranverës në mes të dhjetorit

Në Serbi sot, edhe pse mesi i dhjetorit dhe që 10 ditë kanë mbetur që zyrtarisht të fillojë dimri, temperaturat reale janë regjistruar si të jetë pranverë.

21 gradë celsius ishte temperaturat në disa qytete, transmeton Indeksonline.

Ndërkohë serbët janë shprehur të shqetësuar duke thënë se si është e mundur që temperaturat të jenë të tilla në mes të dhjetorit./Indesonline/