12:42 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / Blerim

Shqipëria më lartë në rënditjen e FIFA-s, Kosova nuk luan vendit

Kombëtarja e Kosovës nuk ka lëvizur nga rëndtija e re e FIFA-s, pasi “Dardanët” mbesin në vendin e 117’të dhe radhitën në vazon e pestë për kualifikueset e botërorit të Katarit 2022.

Ndërsa, Kombëtarja e Shqipërisë është ngritur në rënditje e FIFA-s për tri vende, pra aktualisht ndodhet në pozitën e 62’të, dhe bën pjesë në vazon e katër në kualifikimet për Botëror, shkruan IndeksOnline

E Kombëtarja që është e para në rënditjen e FIFA-s është Belgjika që ndodhet edhe në vazon e parë.

Më poshtë vazot dhe gjitha rënditjet e Kombëtareve në vazo: