15:39 / E Hënë, 30 Nëntor 2020 / OSH

Shtatorja e Adem Jasharit në Prizren do të largohet gjatë kësaj jave

Shtatorja e Adem Jasharit, që është vendosur më 28 Nëntor pranë qendrës tregtare “Abi Çarshia” në Prizren, do të hiqet gjatë kësaj jave.

Menaxhmenti i kësaj qendra ka njoftuar se shatatorja do të rimodelohet. Vendimi është marrë në koordinim me skulptorin e kësaj vepre dhe nuk dihet sa kohë do të zgjasë rimodelimi.

Shtatorja ka marrë shumë kritika në vikendin që lamë pas për shkak të dukjes, që sipas shumë ekspertëve nuk ngjason shumë me figurën e ish-Komandantin Legjendar./Indeksonline/