11:22 / E Hënë, 10 Gusht 2020

Shtyhet meçi Tyson-Jones, do të zhvillohet në ditën e shqiptarëve

Meci i profile të larta në mes të dyshes legjendare, Mike Tyson dhe Roy Jones Jr. është shtyrë për një datë tjetër.

Lufta mes dy boksierëve legjendar tani do të zhvillohet me 28 nëntor, shkruan Indeksonline.

Fillimisht u planifikua që meçi të zhvillohet në “Dignity Health Park” në Carson, Kaliforni me 12 shtator.

Arsyet e shtyrjes duket se janë financiare pasi ekipi i Tyson kërkon më shumë kohë për të promovuar ndeshjen dhe për të arkëtuar më shumë të hyra.

Pasi po stërvitet më të madhe, 54 vjeçari, Mike Tyson ka premtuar nokaut kundër 51 vjeçarit Jones. /IndeksOnline/