09:21 / E Mërkurë, 29 Nëntor 2023 / L K

Shtypi është i bindur, Newcastles iu vodh fitorja me PSG-në

Barazimi i PSG-së në fundin e ndeshjes me Newcastlen është përcjellur me shumë polemika.

Penalltia e akorduar në minutën e fundit të kohës shtesë po kritikohet në masë të madhe nga opinioni sportiv.

Kjo pasi që prekja me dorë e Livramentos nuk ishte direkte ngase topi fillimisht kishte rënë në trupin e lojtarit. Ky është futboll, nuk është basketboll.

Ne jemi një nga skuadrat që shënojmë më shumë gola në Evropë dhe mos keni dyshim tek ne” ka qenë përgjigja e Luis Enriques./Indeksonline/