00:47 / E Hënë, 20 Janar 2020

Si do të jetë dashuria dhe puna për ju.. ja çfarë thotë horoskopi!

Dashi

Mërkuri në Ujori nuk duhet të nënvlerësohet, ai mbetet në kundërshtim deri në fillim të shkurtit. Ajo rrit dëshirën për të ndryshuar, ose të paktën për të modifikuar disa aspekte të punës suaj. Tregoni veten më të disponueshëm dhe mirëkuptues me njerëzit përreth jush. Sot dhe nesër keni një Hënë magjepsëse në Shigjetar që ngre gjendjen shpirtërore dhe krijon kushte për takime të reja.

Demi

Yjet shkëlqejnë në shenjën tuaj, jeta emocionale rritet; Nëse jeni duke pritur për një përgjigje themelore për punën tuaj, përshpejtojeni, bëni një hap përpara: do të jeni të suksesshëm! Mbrëmja do jetë e ëmbël, plot premtime të lumtur në sferës suaj sentimentale.

Binjakët

Pas Marsit gjithashtu Hëna zbret në shenjën e kundërt të Shigjetarit. Në frontin e punës është më mirë të bëni kujdes për të shmangur shpërqendrimet, gabimet dhe gafat. Ju mund të keqkuptoheni, dhe ndonjëherë nuk do t’i kuptoni mesazhet dhe nuk do të zbuloni informacione të caktuara. Ju duhet të keni një puls! Në një lidhje dashurie, do përballeni me dyshime dhe do të kuptoni se si të veproni.

Gaforrja

Dita fillon mirë, midis aftësive të angazhimit, reflekseve të gatshme, përqendrimit dhe një dëshire të madhe për ta bërë këtë do të prodhojë gjithashtu rezultate diskrete për portofolin tuaj. Dashuria, me Venusin në Peshqit të vendosur nga ana juaj, do të jetë në plan të parë, por me një kontrast për tu zgjidhur. Bëni një lëvizje fizike.

Luani

Do keni një buzëqeshje të ndritshme. Ju me siguri keni një energji të madhe nga e juaja për të shpenzuar. Dashuria do ju dhurojë shumë pasion, por edhe disa shqetësime. Dëshironi të fitoni pas një humbjeje, të tregoni se jeni mirë, se keni ende motivim për shumë gjëra.

Virgjëresha

Hëna ditën e sotme do ju bëjë të përballeni me negativitet.  Tranziti do prekë kryesisht sektorin e familjes dhe sferen private. Një gjykim i nxituar ndaj një personi të njohur rishtas do t’ju tërheqë. Pini shumë ujë mineral midis vakteve dhe mbroni pjesën e poshtme të shpinës nga i ftohti.

Peshorja

Ditë e këndshme dhe e zënë. Betejat shoqërore, arritjet, sukseset personale dhe profesionale do të rrisin shumë nivelin e vetëbesimit! Mendimet pozitive sot ju sjellin gëzim. Si gjithmonë, Hëna në Shigjetari, një shenjë që gjithashtu pret Marsin, ju jep një pajisje shtesë, duke ju dhënë guximin të riktheheni në lojë. Mundësitë për beqarët.

Akrepi

Një ditë kritike për financat, veçanërisht nëse kohët e fundit jeni çmendur ose nxitur nga entuziazmi, keni bërë blerje të egra, të pamatur. Vendosmëria dhe guximi janë me ju, por pengesat ju rendojnë kundër gjenerimit të pasigurive! Asnjë lajm në frontin e dashurisë.

Shigjetari

Në sektorin e punës ka shumë mundësi zgjedhje dhe do zgjidhni vetëm ato që do ju duken më interesante. Mos i shtyni çështjet ligjore ose burokratike, por punoni për t’i zgjidhur ato në mënyrën më të mirë. Mos u ankoni në lidhje me dashurinë, do ecni në ritme të mira dhe pasioni do rritet edhe më shumë.

Bricjapi

Kryeni detyrat tuaja të përditshme, dita është gjithçka për ju! Ju mund të ndiheni pak dembela sot dhe do i jepni vetes një pushim të vogël: kufizoni përpjekjet tuaja në minimum dhe qëndroni të lumtur. Do të përjetoni momente intimiteti dhe romantizmi të këndshëm, aq sa edhe ju të jeni në gjendje të kuptoni nuancat dhe dëshirat e pashprehura.

Ujori

Disponueshmëria dhe energjia janë në dispozicionin tuaj për t’ju çliruar nga një situatë e ndenjur. Nëse bëhet fjalë për punë, ndryshimet në modele dhe zakone do të godasin objektivin. Një udhëtim pune për të kombinuar biznesin me kënaqësinë: do të rezultojë i frytshëm për aktivitetin dhe i dobishëm për frymën. Dashuria, miqësitë dhe marrëdhëniet shoqërore po kalojnë një fazë të shkëlqyeshme.

Peshqit

Hëna nuk është në anën tuaj sot, kështu që ju do jeni shumë të nervozuar. Numëroni në dhjetë para se të flisni: më mirë të heshtësh sesa të përgjigjesh me nxitim. Merrni parasysh ngjarje të papritura, humor të këqij dhe grindje. Vepro me kujdes! Nëse keni menduar të blini diçka ose të shkoni diku, do ju prishet plani, për shkak të gabimeve që do bëni.