07:16 / E Enjte, 23 Janar 2020

Si do të jetë dashuria dhe puna sot për ju

Dashi 

Nëse mendimet e këqija ju bezdisin, ndryshoni ritmet e jetës suaj. Merrni kohën për të medituar, për të shkuar për shëtitje në fshat ose në park. Mos harroni se jetoni vetëm një herë, mos shtyni gjërat që ju pëlqen t’i bëni! Mos e vendosni veten në një kurs përplasjeje me personin që doni; përpiquni të jeni më pak kritik dhe më elastik, mos lërini pak hapësirë.

Demi 

Ditë ideale për të vendosur aftësitë tuaja praktike në përdorim të mirë dhe për të përfituar nga disa mundësi financiare të mira. Duke vepruar me origjinalitet, do të merrni rezultate mahnitëse edhe nga një këndvështrim ekonomik. Në frontin e dashurisë do ketë të reja. Hëna miqësore në Bricjap garanton momente të një transporti të madh emocional dhe erotik. Do njihni shokët ‘specialë’.

Binjakët 

Jo të gjitha çështjet në lidhje me punën dhe marrëdhëniet miqësore do të zgjidhen, por ndërkohë jeta është më pak e ndërlikuar se sa e bëni ju. Mos u hutoni nga dyshimet dhe hutimet! Nëse duket e vështirë të kërkoni ndihmë nga të tjerët, përpiquni ta bëni vetë. Mos e rëndoni në stomak me shumë ushqim. Hani në moderim dhe mbi të gjitha të përfshini ndonjë ditetë.

Gaforrja

 Jeta në çift mund të kalojë një kohë të vështirë, veçanërisht për ata të lindur në korrik që nuk marrin një pozicion të saktë dhe të qartë. Ditë sfiduese, por shpërblyese në fund. A punoni për të tjerët? Mbajeni përqendrimin tuaj të lartë, shmangni sipërfaqësinë dhe shpërqendrimet. Shkoni në palestër për të lëshuar tensionin dhe rimbushur me energji pozitive.

Luani 

Hëna do të jetë e dobishme për ju dhe do ju bëjë të vendosni cilësitë tuaja më të mira në përdorim të mirë: aftësi, vetëbesim, organizim! Do të keni mundësi të mira profesionale që do t’ju lejojnë të rritni qarkullimin tuaj. Certifikatat e vlerësimit dhe përmirësimet nuk përjashtohen për ata që punojnë për të tjerët. Nëse jeni duke kërkuar një shok shpirti, shikoni përreth.

Virgjëresha 

Sot nuk përballeni me asnjë ndërhyrje të jashtme që t’ju shqetësojë. Nëse jeni beqarë, nuk është koha e duhur për të filluar obligacione të reja. Aventura më e mirë e juaja do jetë gatimi e ngrëna. Në punë do të merrni deklarata domethënëse që do t’ju lejojnë, me të drejtë, të jeni krenarë për veten tuaj. Mbrëmja do jetë mjaft interesante.

Peshorja 

Hëna e djallëzuar nuk ju lejon të filloni këtë ditë në mënyrën më të mirë; prandaj i kushtoni vëmendje të madhe asaj që do të thoni dhe sjelljeve që do të bëni. Do të ketë nervozizëm dhe humor të keq në shtëpi, edhe nëse qetësia do të kthehet shumë shpejt. Në marrëdhënien e një çifti, pak a shumë tensione të fshehura mund të shpërthejnë dhe sjelljes suaj mund t’iu mungojë stili i zakonshëm.

Akrepi

‘Një ditë nuk është asnjëherë si tjetra’, kjo mund të jetë motoja e Akrepit në këtë moment: një shenjë uji, në gjendje të shfrytëzojë çdo mundësi, në punë si në biznes. Sot ju do përballeni me një hapje të papritur profesionale, falë ndikimit pozitiv të Hënës në fushën e tretë. Jeta e dashuruar buzëqesh shumë prej jush, madje edhe në nivelin seksual.

Shigjetari

 Idetë e reja mund të shfaqen, së bashku me mundësinë për t’i zbatuar ato në praktikë. Do të keni gjithashtu përvoja të reja. Simpatia dhe ironi do t’ju lejojnë të kaloni një mbrëmje argëtuese me njerëzit më të afërt me ju dhe të vlerësoheni shumë si bisedues. Rimbushni bateritë.

Bricjapi 

Mendje e zgjuar, reflekse të mira, kështu që të mund të luani mirë kartat tuaja. Interesi juaj për para do të hidhet në plan të parë sepse do të mendoni se si të përmirësoni të ardhurat tuaja. Dashuria duket se ju buzëqesh, veçanërisht nëse keni lindur në janar. Nëse jeni të dashuruar, një mbrëmje e mbushur me stimuj dhe kënaqësi po afron. Beqarët do jenë shumë të lumtur!

Ujori 

Me Hënën në fushën e dymbëdhjetë nuk jeni në gjendje të shkëlqyeshme sot, veçanërisht në planin mendor. Pjesa e parë e ditës do të jetë veçanërisht e vështirë: kini kujdes nga harresa, për të mos bërë gabime ose shpërqendrime në punë. Në dashuri, disa nga ju do të zbulojnë se keni vendosur dashuri dhe besim tek personi i gabuar; mos mashtroni veten dhe përfundoheni menjëherë marrëdhënien.

Peshqit

 Dita e sotme premton të jetë një ditë krijuese dhe e këndshme. Ju jeni të qetë dhe të prirur mirë ndaj të tjerëve. Në punë do të shihni qartë të përcaktuara kufijtë brenda të cilave duhet të lëvizni profesionalisht. Qartësia mendore dhe fantazia janë kartat e trungut! Në mënyrë private, bëni vend për pasionin, duke lënë mënjanë emocionin që rrezikojnë t’ju bëjnë të humbni gjërat e mira në jetë.