19:44 / E Hënë, 26 Tetor 2020

Si festohej Halloween me familjen Obama e si me atë Trump? Dallim i madh

Na ndajnë edhe pak ditë nga festa e Halloween, e cila festohen ë mbarë vendet e botës, e ku qytetarët dhe njerëzit e rëndom brenda një nate të vetme shndërrohen në super heronj, në personazhe të filmave të animuar e në çka jo, shkruan IndeksOnline.

Kjo ngjarje festohen në veçanti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me datën 31 tetor.

Një rëndësi të veçantë Halloween-it i kushton edhe familja presidenciale amerikane.

Në një video të postuar nga prestigjiozja angleze The Independent, shihet se si  i kanë bërë pritje dy familjet e fundit presidenciale fëmijëve në Shtëpinë e Bardhë.

Derisa familja Obama ka një pritje të ngrohtë e me shumë të qeshura nga Barack Obama dhe fëmijët, një pritje tjetër më e ftoh reflektohet nga çifti Turmp.

Në linkun më poshtë ju sjellim pamje:

https://www.facebook.com/TheIndependentOnline/videos/1348500202208870/