17:41 / E Enjte, 31 Tetor 2019 / indeksADMonline

Si të humbni peshë pa shkuar në palestër duke ndjekur tre hapa të thjeshtë

Për fat të mirë humbja e peshës nuk bëhet vetëm duke u stërvitur në palestër, por këtë mund ta bëni edhe duke ndryshuar dietën tuaj.

Duke pirë më shumë ujë dhe të përkujdeseni për ushqimin që e hani.

Këtu janë tri mënyra të rëndësishme të cilat ndikojnë që të humbni peshë:

Ndaloni konsumimin e sheqerit apo produkteve që përmbajnë sheqer.

Kontrolloni apo planifikoni ushqimin të cilin e merrni, duke i llogaritur kaloritë të cilat i merrni gjatë një dite.

Pini më shumë ujë. Konsumimi i një sasie më të madhe të ujit ndihmon në rritjen e metabolizmit tuaj, pastrimin e trupit nga mbeturina të ndryshme dhe po ashtu e shmang urinë./Indeksonline/.