16:13 / E Shtunë, 04 Korrik 2020 / indeksADMonline

Si të mëdhenjtë, si të voglit – Bayern Munchen II i Dajakut shpallet kampion në Ligën e tretë

Skuadra e dytë e Bayern Munchen është shpallur kampion i Ligës së tretë.

Ata sot u mposhtën nga Kaiserlautern, por vendi i dytë e i tretë dështuan që të fitojnë dhe titulli shkoj te ekipi bavarez, transmeton Indeksonline.

Në Bayern Munchen II luan edhe futbollisti i talentuar kosovar, Leon Dajaku.

Fatkeqësisht ekipi i Bayern Munchen II nuk mund të promovohet në Bundesligë 1 apo 2./Indeksonline/