14:49 / E Diele, 03 Nëntor 2019 / indeksADMonline

Si të shtoni peshë në mënyrë natyrale

Mund të jetë shumë e vështirë për një person me metabolizëm të shpejtë për të fituar peshën e trupit.

Individët që kanë çrregullime me peshën trupore mund të jenë të interesuar për të mësuar se si të fitojnë peshë në mënyrë të shëndetshme. Mënyra më e mirë për të fituar peshë të shëndetshme është duke ngrënë ushqime natyrale, dhe duke i kushtuar vëmendje konsumimit të kalorive.

Këtu është një listë e ushqimeve që ju ndihmojnë të shtonipeshë në mënyrë të shëmdetëshme:

– Bananet dhe qumështi.

– Gjalpi i Kikirikëve.

– Farat; Kikirikët, bajamet, arrat indiane, arrat, rrushi.

– Patatet.

– Frutat e thata.

– Gjumi në mesditë luan një rol vendimtar.

– Stërvitjet