19:36 / E Enjte, 04 Qershor 2020 / indeksADMonline

Sigurohet leja për kalim tranzit të autobusit me kosovarë të bllokuar në kufirin Slloveni-Kroaci

Një autobus i mbushur me qytetarë të Kosovës dhe të vendeve të tjera të rajonit ka mbetur në kufirin Slloveni-Kroaci për dy ditë me radhë.

Fillojetë Konjuhi, zyrtare për media në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit për klankosova.tv ka treguar se është arritur të sigurohet leja për kalim tranzit për Mal të Zi për këtë autobus.

Konjuhi tha kjo u mundësuar pasi MIA ka folur me autoritetet malazeze.