14:27 / E Premte, 23 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Simiq thotë se mbi 16 mijë persona protestuan sot kundër taksës

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se mbi 16 mijë qytetarë janë mbledhur sot për të protestuar paqësisht në katër lokacione në Kosovë.

“Mbi 16 mijë veta protestuan sot në Kosovë e Metohi për të kundërshtuar taksën ndaj produkteve serbe dhe arrestimin e katër serbëve në Mitrovicën e Veriut”, ka thënë Rakiq.

Protestat janë mbajtur rreth mesditës në Jarinjë, Rudar, Zupçë e Merdare, por edhe në Graçanicë e Shtërpcë.